Helista meile:
+372 5836 2423 | +372 5681 0800

Korduma Kippuvad Küsimused

Kas rentimiseks on vajalik pangakaart?

 

Jah, tagatise / deposiidi broneerimiseks on vajalik pangakaart. Sobivateks kaartideks on Visa, MasterCard, American Express, Visa Electron. Kahjuks ei sobi Maestro kaardid. Teatud juhtudel aktsepteerime ka garantiikirja või pangaülekannet.

 

Kas tagatisraha võib jätta ka sularahas?

 

Ei, kahjuks sularahas tagatised ei sobi.

 

Kui suur on tagatisraha?

 

Tagatisraha / deposiidi suurus sõltub autost, rendiperioodi pikkusest ja kliendist. Sõiduautode puhul on tagatisraha suurus tavaliselt 350 - 400 €, esindusautode puhul 750 € ning Porsche Panamera puhul 1500-2000 €. Teatud juhtudel võib olla vajalik ka tavapärasest suurem tagatisraha / deposiit.

 

Miks on tagatisraha / deposiit vajalik?

 

Tagatisraha / deposiit on üldjuhul sama suur, kui avariikindlustuse omavastutus. Tagatisraha annab nii rentnikule kui ka rendifirmale kindluse, et õnnetuse puhul on tagatud vähemalt kindlustuse omavastutuse summa.

 

Kuidas saab rendi eest tasuda?

 

Rendi eest saab veebilehel broneeringut tehes krediitkaardi või pangalingi abil. Samuti saab tasuda vahetult enne rendiperioodi algust sularahas, deebet- ja krediitkaardiga või arve alusel pangaülekandega. Pangakaardiga saab tasuda kõikjal, kus on GSM-mobiililevi, kuna kasutame mobiilset kaardimakseterminali.

 

Kas kindlustused on rendihinna sees?

 

Rendihinnad sisaldavad kohustuslikku liikluskindlustust, avariikindlustust (omavastutus 350 - 750 €) ja varguskindlustust (omavastutus 1200 - 4500 €). Porsche Panamera puhul on avariikindlustuse omavastutus 3000 € ning varguskindlustuse omavastutus 9000 €.

 

Kas kindlustuse omavastutust on võimalik vähendada?

 

Jah, avariikindlustuse (CDW) omavastutust on lisatasu eest võimalik vähendada 0-euroni. Avariikindlustuse omavastutuse vähedamiseks on lisatasud järgmised:

 

  • Sõiduautod: lisatasu 17 € / päevas, kuid mitte vähem kui 34 €
  • Maasturid / väikebussid: lisatasu 20 € / päevas, kuid mitte vähem kui 40 €
  • Mercedes-Benz: lisatasu 25 € / päevas, kuid mitte vähem kui 75 €
  • Porsche: lisatasu 50 € / päevas, kuid mitte vähem kui 150 €

 

Varguskindlustuse omavastutust kahjuks vähendada ei saa.

 

Mis on nädalavahetusepakett?

 

Nädalavahetusepakett on soodne võimalus rentida auto reede pärastlõunast kuni esmaspäeva hommikuni. Paketile kehtib soodne hind järgmistel tingimustel: auto rent algab reedel kell 15:00-17:00 ja lõppeb esmaspäeval kell 09:00-10:00. Paketis sisaldub kuni 660 km läbisõitu (Porsche Panamera puhul 360 km). Lubatud läbisõidu ületamisel lisandub tasu iga km eest, kuid soovi korral on võimalik valida ka piiramatu läbisõiduga pakett.

 

Kuidas arvestatakse rendiperioode?

 

Üks päev on 24-tunnine periood, üks nädal on 7-päevane periood ning üks kuu on 30-päevane periood.

 

Kui vana peab olema, et autot rentida?

 

Lepingule kantavad juhid peavad olema vähemalt 21. aastased ning vähemalt 2-aastase sõidustaažiga. Teatud juhtudel on väiksema sõidustaažiga juhtidel võimalik lisatasu eest rentida soodsama hinnaklassiga autosid.

 

Mis dokumendid peavad rentimisel kaasas olema?

 

Auto rentimisel tuleb esitada kehtiv juhiluba, isikut tõendav dokument (st ID-kaart või pass) ning sobiv pangakaart (krediitkaart või sobiv deebetkaart). Kui juhiluba on välja antud väljaspool Euroopa Liidu (EL) riike, võib lisaks juhiloale vajalik olla ka rahvusvaheline juhiluba (International Driving Permit).

 

Millistel juhtudel on rahvusvaheline juhiluba (International Driving Permit) vajalik?

 

Rahvusvaheline juhiluba on kindlasti vajalik lisaks juhiloale, kui Teie juhiluba on välja antud ühes järgnevatest riikidest: Ameerika Ühendriigid (USA), Argentiina, Austraalia, Egiptus, Ecuador, India, Jaapan, Kanada, Korea Vabariik, Malaisia, Uus-Meremaa, Singapur, Tai, Türgi. NB! Eespool toodud riikide nimekiri pole lõplik ega täielik ning on toodud lihtsalt näiteks.

 

Kuidas autot broneerida?

 

Auto broneerimiseks valige avalehel või rendiautode lehel soovitud kuupäevad ning Teile pakutakse välja sel perioodil vabad autod. Seejärel valige sobiv auto, klikkige nupul broneeri ja täitke broneerimisvorm. Broneeringu kinnitamiseks on Teil võimalik tasuda osa rendisummast (vähemalt 10%, kuid mitte vähem kui ühe rendipäeva maksumus) või kogu rendisumma täies ulatuses. Broneeringu kinnitamisel saadetakse Teile sellekohane e-mail. Kui Teil tekib küsimusi või soovite abi, võtke palun ühendust meie infonumbril: +372 5681 0800.

 

Kas broneerimisel tuleb teha ettemaks?

 

Jah, broneerimisel tasuda ettemakse vähemalt 10% eeldatavast rendisummast, kuid mitte vähem kui ühe rendipäeva maksumus. Soovi korral on võimalik tasuda kogu rendisumma ette. Broneeringu tühistamisel ettemaksu ei tagastata.

 

Kuidas broneeringut tühistada?

 

Broneeringu tühistamiseks saatke palun e-mail aadressile rent@apluss.ee või helistage numbril +372 5681 0800.

 

Kas auto saab ennetähtaegselt tagastada?

 

Jah, auto võib tagastada ka ennetähtaegselt. Selleks võtke palun ühendust meie infonumbril +372 5681 0800. Ettemakstud rendisummat ei tagastata, kui pole kokku lepitud teisiti. Kui summa tagastamine on kokku lepitud, siis arvestatakse renditasud ümber vastavalt tegelikule rendiperioodile (ilma soodustusteta), millele lisandub 10% administreerimistasu algsest rendisummast. Minimaalne tasu on ühe päeva renditasu.

 

Kuidas teha hinnapäringuid?

 

Valides avalehel või rendiautode lehel soovitud kuupäevad, arvutatakse koheselt välja ka eeldatav rendi maksumus. Kui soovite siiski teha hinnapäringu, saate seda teha hinnapäringute vormi abil.

 

Kas läbisõidud on piiratud?

 

Jah, hinnakirjas toodud rendihinnad on piiratud läbisõiduga. Läbisõidupiirangud on järgmised:

 

  • Sõiduautod: läbisõidupiirang 300 km / päevas, kuid mitte rohkem kui 3000 km rendiperioodi või ühe kuu (30 päeva) jooksul
  • Väikebussid: läbisõidupiirang 400 km / päevas, kuid mitte rohkem kui 4000 km rendiperioodi või ühe kuu (30 päeva) jooksul
  • Porsche Panamera: läbisõidupiirang 150 km / päevas, kuid mitte rohkem kui 2000 km rendiperioodi või ühe kuu (30 päeva) jooksul

 

Soovi korral on võimalik valida ka piiramatu läbisõiduga leping. Piiramatu läbisõit lisab rendihinnale 10%.

 

Kui palju tuleb läbisõidu ületamisel juurde maksta?

 

Lubatud läbisõidu ületamisel maksab iga kilomeeter 0,12 € / km, Porsche Panamera puhul 1 € / km.

 

Kas rendilepingule on võimalik lisada täiendavaid juhte?

 

Jah, lisatasu eest saab rendilepingule lisada kuni kaks lisajuhti. Ühe lisajuhi maksumus on 10 € sõltumata rendiperioodist.

 

Kas auto on võimalik väljastada / tagastada ka lennujaamas, sadamas, hotellis vms kohas?

 

Jah, lisatasu eest toome ja viime auto Teile sobivasse kohta - lennujaama, sadamasse, hotelli ja mujale. Broneerimisel valige lihtsalt sobiv väljastamise või tagastamise koht või märkige see lisainfo lahtrisse. Auto väljastamisel väljaspool kontorit küsime üldjuhul Teie dokumentide andmeid ette - see teeb auto väljastamise protsessi kohapeal kiiremaks ja lihtsamaks.

 

Kas autot on võimalik rentida ka ainult üheks suunaks?

 

Jah, lisatasu eest pakume ühesuunarenti nii Eesti piires kui ka lähiriikidesse. Kui hinnakirjas puudub Teid huvitav sihtkoht, siis küsige pakkumist siin.

 

Kas autoga tohib sõita väljapoole Eesti piire?

 

Autoga tohib väljapoole Eesti piire sõita ainult rendifirma kirjalikul loal - sellekohane märge tehakse rendilepingule enne rendiperioodi algust.

 

Kas lisaks autole on võimalik rentida ka GPS-i või turvatooli?

 

Jah, tutvuge meie lisavarustusega siin. Kuna lisavarustuse hulk on piiratud, siis soovitame lisavarustus broneerida koos autoga.

 

Kas autoga tohib sõita maastikul?

 

Ei, meie rendiautodega ei tohi sõita katteta teedel või teedel, mille pinnas või seisund võib ohustada auto velgi, rehve, keremehhanisme ja/või -detaile. Tutvuge renditingimustega siin.

 

Kas autos tohib suitsetada?

 

Ei, meie rendiautodes ei tohi suitsetada. Vasatava tingimuse rikkumisel on ette nähtud leppetrahv 200 €. Tutvuge renditingimustega siin.

 

Mida teha, kui autoga juhtub liiklusõnnetus?

 

Kui olukord nõuab, võtke palun ühendust päästeteenistusega numbril 112 ja/või politseiga numbril 110. Alati tuleb ühendust võtta ka meie infonumbril +372 5681 0800, et saaksime olukorda hinnata ning anda edasised juhised. Üldjuhul tuleb liiklusõnnetus kohapeal vormistada, täita vastav vorm, võtta teise osapoole kontaktandmed (kui teine osapool on tuvastatav) ning vastavad allkirjad.

 

Mida teha, kui autoga juhtub tehniline rike?

 

Meie rendiautodel on 24 tundi ööpäevas toimiv autoabi. Võtke palun ühendust meie infonumbril +372 5681 0800, et saaksime olukorda hinnata ning anda edasised juhised. Autoabi teenus sisaldub rendihinnas.

 

 

« Eelmisele lehele